Sektörden Haberler

Sizlere Hizmet Vermekten Mutluluk Duyuyoruz

Bozbıyık’tan Bursalı Sanayicilere Vergiler Hakkında Seminer

Gelir İdaresi Başkanlığı Eski Başkan Yardımcısı Yeminli Mali Müşavir Yıldırım Bozbıyık, “Vergi Kanunlarında Yapılması Planlanan Düzenlemeler” konulu seminer kapsamında Bursalı sanayicilerle bir araya geldi. NOSAB Bölge Müdürlüğünün davetiyle düzenlenen seminerde, katılımcılar planlanan vergi düzenlemeleri konusunda kapsamlı olarak bilgilendirildi.

 Gelir İdaresi Başkanlığı Eski Başkan Yardımcısı Yeminli Mali Müşavir Yıldırım Bozbıyık, vergi kanunlarında yapılması beklenen yeni düzenlemelere ilişkin gerçekleştirilen seminer kapsamında Bursalı sanayicilerle buluştu.

NOSAB Bölge Müdürlüğü davetiyle gerçekleşen buluşmada; katılımcılar planlanan vergi düzenlemeleri konusunda kapsamlı olarak bilgilendirildi.

Sanayi kuruluşları yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen “Vergi Kanunlarında Yapılması Planlanan Düzenlemeler” konulu seminerde Bozbıyık, vergisel düzenlemelerin toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren ve ülke ekonomisinde önemli etkileri olan düzenlemeler olduğuna değindi.

Diyalog vurgusu Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini aktaran Bozbıyık, vergi adaletinin sağlanmasında diyalog halinde ilerlemenin önemine vurgu yaptı.

Yoğun katılımın gerçekleştiği seminerde Bozbıyık, sanayicilerin merak ettikleri soruları yanıtlamayı da ihmal etmedi.