Ortaklarımız

Sizlere Hizmet Vermekten Mutluluk Duyuyoruz

Yıldırım BOZBIYIK

1974 yılında Ankara da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden 1998 yılında mezun oldu. 2008 yılında Boston Üniversitesiden Finansal Ekonomi dalında yüksek lisans derecesi almıştır. 1999 yılında açılan yarışma sınavını kazanarak Maliye Müfettiş Yardımcı olarak göreve başladı. 2002 yılında yapılan yeterlilik sınavını geçerek Maliye Müfettişliğine, 2009 yılında ise Maliye Başmüfettişliğine atandı. 2005-2006 yılları arasında sırasıyla; tedviren, Ankara Defterdarlığı Defterdar Yardımcılığı ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü; 2009-2016 Şubat döneminde ise asaleten, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı AB Dış İlişkiler …

İbrahim Ethem BAL

1982 yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğmuştur. 2005 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sürecinde Fort Lauderdale, Florida, Amerika’da yabancı dil eğitimi almıştır.

2006 yılında açılan sınavda başarılı olarak Maliye Bakanlığı’nda Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak göreve başlamış, 2009 yılında yapılan yeterlik sınavını vererek Gelirler Kontrolörü olmaya hak kazanmıştır.

2011 yılında Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın kuruluş çalışmalarında aktif rol almıştır. Ankara Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’nda Grup Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. 2014 – 2020 yılları arasında Gelir İdaresi Başkanlığında İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı, Veri Yönetimi, Analiz ve Denetim Grup Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılında kamudaki görevinden kendi isteği doğrultusunda ayrılarak özel bir şirkette Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur. 2022 yılında BERUSSA ailesine katılmıştır.

Mesleki hayatında kamuoyunda ses getiren birçok büyük mükellef incelemesi ve mali operasyon gerçekleştiren İbrahim Ethem BAL, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak Gelir İdaresi Başkanlığını temsil eden üst düzey yöneticisi, MASAK koordinesinde Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force – FATF) projesi kapsamında Ulusal Risk Değerlendirme Alt Komitesi Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Aynı zamanda Vergi Müfettişleri Mesleğe Giriş Sınavları Komisyonu, Vergi Dairesi Müdür ve Yardımcılarını Seçme Sınavları Komisyonu, Devlet Gelir Uzmanları Mesleğe Giriş ve Yeterlik Sınavları Komisyonu, Gelir Uzmanları Mesleğe Giriş ve Yeterlik Sınavları
Komisyonu üyelik görevlerinde bulunmuştur.
İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Vergi Mevzuatı ve Uygulamaları,
  • Denetim, Risk Analizi, Mali Tablolar Analizi,
  • KDV iade, ÖTV iade, Riskli İade, E-Defter, E-Fatura,
  • Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Yönetim Muhasebesi, İleri Düzeyde Finansal Muhasebe
    (TFRS,UFRS,TMS),
  • Veri Yönetimi, Big Data, Makine Öğrenmesi.

Abdulkerim ÜÇOK

Aslen Kayserili olan Abdulkerim ÜÇOK,1982 yılında Kırıkkale’de doğdu. Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 2015 yılında Bournemouth Üniversitesinde “Uluslararası Vergi ve Finans” Alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. “Türkiye’de Kayıt dışı Ekonomi ve Kayıt dışı Ekonominin Önlenmesinde Vergi Denetimini Rolu” konulu ekonometrik tez yazdı.

2007 yılında açılan yarışma sınavını kazanarak Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak göreve başladı. 2010 yılında yapılan yeterlilik sınavını geçerek Gelirler Kontrolörlüğüne atandı. 2011 – 2014 yılları arasında “Vergi Müfettişi” olarak Vergi Denetim Kurulu başkanlığında Merkezi Rapor Değerlendirme Komisyonu raportörü, “Mevzuat izleme ve Değerlendirme Birim Koordinatörü” sıfatlarıyla idari görev üstlendi. Bu süreçte Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesinde bulunan Vergi Müfettiş Yardımcılarının yetiştirilmesi için verilen meslek içi eğitimlere öğretici olarak katkı sağladı.

2017-2020 yılları arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir Politikaları Genel Müdürlüğünde Kurumlar Vergisi, Ar&Ge ve Teşvik Mevzuatı alanlarından sorumlu Daire Başkanı olarak Görev yaptı.

Bu süreçte birçok vergi mevzuatının hazırlanmasında aktif çalışmalar yürüttü. Uluslararası vergi mevzuatının takip edilmesi ve yerel mevzuatın geliştirilmesine katkı sağlayacak başta OECD bünyesinde olmak üzere birçok uluslararası toplantılara katılım sağladı.

2022 yılında kendi rıza ile kamu görevinde ayrılmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.